68 I. Garcia PES 2010
| Name | I. Garcia |
|---|---|
| Full Name | Ignacio A. García |
| ID | 40967 |
| Nationality | Bolivia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bolivia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
59
Defence
77
Body Balance
77
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
70
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
78
Shot Power
67
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
66
Header
73
Jump
75
Technique
70
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | I. Garcia |
|---|---|
| Full Name | Ignacio A. García |
| ID | 40967 |
| Nationality | Bolivia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bolivia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
