78 I. Hurtado PES 2008
| Name | I. Hurtado |
|---|---|
| ID | 2923 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ecuador |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
80
Defence
84
Body Balance
77
Stamina
72
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
78
Agility
70
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
80
Shot Power
63
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
66
Swerve
71
Header
82
Jump
71
Technique
61
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Covering
- Defensive Control
| Name | I. Hurtado |
|---|---|
| ID | 2923 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ecuador |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 77kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
