74 I. Juric PES 2009
| Name | I. Juric |
|---|---|
| ID | 37175 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
69
Defence
75
Body Balance
84
Stamina
78
Top Speed
82
Acceleration
76
Response
83
Agility
82
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
80
Shot Power
74
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
82
Swerve
68
Header
72
Jump
81
Technique
70
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Passing
- Shooting from Distance
- Outside of the Boot
| Name | I. Juric |
|---|---|
| ID | 37175 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 28 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
