68 I. Meiter (Matar) PES 2010
| Name | I. Meiter |
|---|---|
| Real Name | Matar |
| ID | 96004 |
| Real ID | 30468 |
| Nationality | UAE |
| Club | Free Agent |
| National Team | UAE |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 167cm |
| Weight | 68kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
33
Defence
66
Body Balance
76
Stamina
84
Top Speed
86
Acceleration
76
Response
86
Agility
83
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
79
Shot Power
73
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
72
Swerve
66
Header
77
Jump
80
Technique
78
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Dribbling
- Special Curling Chip Shot
| Name | I. Meiter |
|---|---|
| Real Name | Matar |
| ID | 96004 |
| Real ID | 30468 |
| Nationality | UAE |
| Club | Free Agent |
| National Team | UAE |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 167cm |
| Weight | 68kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
