70 Iago PES 2010
| Name | Iago |
|---|---|
| ID | 40637 |
| Nationality | Spain |
| Club | Juventus F.C. |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 32 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
38
Defence
66
Body Balance
75
Stamina
81
Top Speed
83
Acceleration
72
Response
82
Agility
84
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
71
Shot Power
70
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
80
Swerve
65
Header
67
Jump
84
Technique
75
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- S02 Passer
- S16 One-Footed Roulette
- Dribbling
| Name | Iago |
|---|---|
| ID | 40637 |
| Nationality | Spain |
| Club | Juventus F.C. |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 32 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
