72 Ibac PES 2008
| Name | Ibac |
|---|---|
| Full Name | Saša Ilić |
| ID | 66800 |
| Real ID | 1264 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Serbia |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
62
Defence
69
Body Balance
78
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
80
Response
73
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
83
Shot Power
81
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
75
Swerve
66
Header
69
Jump
80
Technique
80
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Reaction
- Shooting from Distance
| Name | Ibac |
|---|---|
| Full Name | Saša Ilić |
| ID | 66800 |
| Real ID | 1264 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Serbia |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 72kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
