66 Idrizaj PES 2008
| Name | Idrizaj |
|---|---|
| ID | 33248 |
| Nationality | Austria |
| Club | Liverpool |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 188cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 41 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
50
Defence
79
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
75
Acceleration
70
Response
72
Agility
74
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
77
Shot Power
66
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
66
Swerve
70
Header
72
Jump
74
Technique
69
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Idrizaj |
|---|---|
| ID | 33248 |
| Nationality | Austria |
| Club | Liverpool |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 188cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 41 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
