72 Iglanic (Ibričić) PES 2010
| Name | Iglanic |
|---|---|
| Real Name | Ibričić |
| ID | 98869 |
| Real ID | 33333 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
45
Defence
76
Body Balance
79
Stamina
83
Top Speed
87
Acceleration
72
Response
75
Agility
82
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
76
Shot Power
74
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
68
Swerve
72
Header
73
Jump
82
Technique
80
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Iglanic |
|---|---|
| Real Name | Ibričić |
| ID | 98869 |
| Real ID | 33333 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
