65 Igoutas PES 2008
| Name | Igoutas |
|---|---|
| ID | 101006 |
| Real ID | 35470 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
63
Defence
75
Body Balance
73
Stamina
83
Top Speed
73
Acceleration
68
Response
73
Agility
74
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
73
Shot Power
62
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
67
Header
70
Jump
75
Technique
64
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Igoutas |
|---|---|
| ID | 101006 |
| Real ID | 35470 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
