77 Insua PES 2010
| Name | Insua |
|---|---|
| Full Name | Emiliano InsĂșa |
| ID | 35181 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
69
Defence
78
Body Balance
83
Stamina
82
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
77
Shot Power
66
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
78
Header
83
Jump
74
Technique
78
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Insua |
|---|---|
| Full Name | Emiliano InsĂșa |
| ID | 35181 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
