67 Inui PES 2010
| Name | Inui |
|---|---|
| Full Name | Takashi Inui |
| ID | 15446 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 59kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
41
Defence
63
Body Balance
74
Stamina
77
Top Speed
80
Acceleration
70
Response
86
Agility
83
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
69
Shot Power
65
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
75
Swerve
64
Header
67
Jump
84
Technique
78
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- S18 Cross Over Turn
- S19 Quick Scissors Dribble
- Dribbling
| Name | Inui |
|---|---|
| Full Name | Takashi Inui |
| ID | 15446 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 59kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
