61 Ionov PES 2010
| Name | Ionov |
|---|---|
| ID | 37961 |
| Nationality | Russia |
| Club | FC Zenith St. Petersburg |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 57 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
40
Defence
69
Body Balance
74
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
70
Response
75
Agility
78
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
72
Shot Power
62
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
65
Swerve
65
Header
73
Jump
76
Technique
73
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Ionov |
|---|---|
| ID | 37961 |
| Nationality | Russia |
| Club | FC Zenith St. Petersburg |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 57 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
