75 Ireland PES 2009
| Name | Ireland |
|---|---|
| Full Name | Stephen Ireland |
| ID | 32491 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Man Blue |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
67
Defence
72
Body Balance
88
Stamina
82
Top Speed
83
Acceleration
80
Response
80
Agility
78
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
76
Shot Power
77
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
71
Swerve
68
Header
75
Jump
83
Technique
73
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
79
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
- Passing
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
- Covering
| Name | Ireland |
|---|---|
| Full Name | Stephen Ireland |
| ID | 32491 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Man Blue |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
