72 Iujimano PES 2008
| Name | Iujimano |
|---|---|
| ID | 66509 |
| Real ID | 973 |
| Nationality | Italy |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
57
Attack
82
Defence
85
Body Balance
69
Stamina
75
Top Speed
67
Acceleration
76
Response
73
Agility
72
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
79
Shot Power
64
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
79
Header
79
Jump
72
Technique
55
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
| Name | Iujimano |
|---|---|
| ID | 66509 |
| Real ID | 973 |
| Nationality | Italy |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
