64 Ivan Ivanov PES 2010
| Name | Ivan Ivanov |
|---|---|
| Full Name | Ivan Ivanov |
| ID | 39956 |
| Nationality | Bulgaria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bulgaria |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
46
Attack
73
Defence
84
Body Balance
76
Stamina
72
Top Speed
68
Acceleration
73
Response
65
Agility
70
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
76
Shot Power
54
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
55
Swerve
68
Header
72
Jump
70
Technique
56
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Ivan Ivanov |
|---|---|
| Full Name | Ivan Ivanov |
| ID | 39956 |
| Nationality | Bulgaria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bulgaria |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 77kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
