63 Ivan Perez PES 2010
| Name | Ivan Perez |
|---|---|
| ID | 40680 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 171cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
36
Defence
66
Body Balance
72
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
73
Response
77
Agility
78
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
76
Shot Power
73
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
77
Swerve
68
Header
71
Jump
74
Technique
75
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
- Tactical Dribbling
| Name | Ivan Perez |
|---|---|
| ID | 40680 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 171cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 23 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
