81 Ivodovic (Ibišević) PES 2010
| Name | Ivodovic |
|---|---|
| Real Name | Ibišević |
| ID | 74711 |
| Real ID | 9175 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
85
Attack
36
Defence
85
Body Balance
75
Stamina
77
Top Speed
76
Acceleration
86
Response
74
Agility
78
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
85
Shot Accuracy
77
Shot Power
84
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
75
Swerve
87
Header
83
Jump
80
Technique
81
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition
Skills
- P21 Fox in the Box
- Scoring
- Centre
| Name | Ivodovic |
|---|---|
| Real Name | Ibišević |
| ID | 74711 |
| Real ID | 9175 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
