76 J. Ayala PES 2010
| Name | J. Ayala |
|---|---|
| ID | 37501 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 31 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
40
Attack
73
Defence
78
Body Balance
60
Stamina
70
Top Speed
80
Acceleration
85
Response
80
Agility
60
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
63
Short Pass Accuracy
60
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
75
Shot Power
40
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
43
Swerve
40
Header
82
Jump
60
Technique
81
Aggression
65
Mentality
75
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | J. Ayala |
|---|---|
| ID | 37501 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 31 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
