68 J. Cabrera PES 2010
| Name | J. Cabrera |
|---|---|
| ID | 40564 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 202cm |
| Weight | 89kg |
| Shirt Number | 35 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
51
Attack
70
Defence
82
Body Balance
74
Stamina
72
Top Speed
68
Acceleration
70
Response
68
Agility
65
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
73
Shot Power
54
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
78
Header
73
Jump
65
Technique
50
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | J. Cabrera |
|---|---|
| ID | 40564 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 202cm |
| Weight | 89kg |
| Shirt Number | 35 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
