68 J. Campos PES 2010
| Name | J. Campos |
|---|---|
| Full Name | Jhasmani Campos |
| ID | 37894 |
| Nationality | Bolivia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 64kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
38
Defence
62
Body Balance
75
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
69
Response
82
Agility
78
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
81
Shot Power
64
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
72
Swerve
60
Header
71
Jump
78
Technique
72
Aggression
58
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
- S16 One-Footed Roulette
| Name | J. Campos |
|---|---|
| Full Name | Jhasmani Campos |
| ID | 37894 |
| Nationality | Bolivia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 64kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players