66 J. Henderson PES 2010
| Name | J. Henderson |
|---|---|
| Full Name | Jordan Henderson |
| ID | 40295 |
| Nationality | England |
| Club | Wearside |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
55
Defence
73
Body Balance
77
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
74
Response
76
Agility
75
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
73
Shot Power
66
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
64
Swerve
65
Header
71
Jump
75
Technique
73
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | J. Henderson |
|---|---|
| Full Name | Jordan Henderson |
| ID | 40295 |
| Nationality | England |
| Club | Wearside |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
