63 J. Hurtado PES 2010
| Name | J. Hurtado |
|---|---|
| ID | 40970 |
| Nationality | Bolivia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bolivia |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 62kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
48
Defence
65
Body Balance
77
Stamina
74
Top Speed
76
Acceleration
69
Response
80
Agility
77
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
74
Shot Power
68
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
72
Swerve
65
Header
70
Jump
77
Technique
72
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | J. Hurtado |
|---|---|
| ID | 40970 |
| Nationality | Bolivia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bolivia |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 62kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
