64 J. Johnson PES 2009
| Name | J. Johnson |
|---|---|
| ID | 38600 |
| Nationality | England |
| Club | Teesside |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 36 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
65
Defence
72
Body Balance
78
Stamina
76
Top Speed
72
Acceleration
72
Response
68
Agility
67
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
72
Shot Power
55
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
57
Swerve
68
Header
77
Jump
66
Technique
60
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | J. Johnson |
|---|---|
| ID | 38600 |
| Nationality | England |
| Club | Teesside |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 36 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
