73 J. Martinez PES 2010
| Name | J. Martinez |
|---|---|
| Full Name | Jackson MartÃnez |
| ID | 40753 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Colombia |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
30
Defence
83
Body Balance
72
Stamina
83
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
72
Agility
75
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
77
Shot Power
76
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
83
Header
86
Jump
77
Technique
85
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- Scoring
| Name | J. Martinez |
|---|---|
| Full Name | Jackson MartÃnez |
| ID | 40753 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Colombia |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
