66 J. Mccarthy PES 2010
| Name | J. Mccarthy |
|---|---|
| Full Name | James McCarthy |
| ID | 40569 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Lancashire Athletic |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
50
Defence
72
Body Balance
77
Stamina
79
Top Speed
80
Acceleration
75
Response
72
Agility
77
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
76
Shot Power
62
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
72
Swerve
68
Header
73
Jump
75
Technique
72
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | J. Mccarthy |
|---|---|
| Full Name | James McCarthy |
| ID | 40569 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Lancashire Athletic |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
