66 J. Mendoza PES 2010
| Name | J. Mendoza |
|---|---|
| ID | 39503 |
| Nationality | Spain |
| Club | Xrz Azul |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
72
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
70
Top Speed
73
Acceleration
76
Response
77
Agility
69
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
52
Shot Accuracy
77
Shot Power
59
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
60
Swerve
73
Header
73
Jump
70
Technique
58
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | J. Mendoza |
|---|---|
| ID | 39503 |
| Nationality | Spain |
| Club | Xrz Azul |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 3 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
