52 J. Richardson PES 2008
| Name | J. Richardson |
|---|---|
| ID | 36901 |
| Nationality | England |
| Club | Sunderland |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
63
Defence
65
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
76
Acceleration
72
Response
70
Agility
65
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
71
Shot Power
55
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
54
Swerve
72
Header
76
Jump
66
Technique
60
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | J. Richardson |
|---|---|
| ID | 36901 |
| Nationality | England |
| Club | Sunderland |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 30 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
