63 J. Rodriguez PES 2010
| Name | J. Rodriguez |
|---|---|
| Full Name | Jay Rodriguez |
| ID | 39259 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
30
Defence
77
Body Balance
73
Stamina
77
Top Speed
76
Acceleration
72
Response
75
Agility
67
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
77
Shot Power
75
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
75
Header
73
Jump
71
Technique
77
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | J. Rodriguez |
|---|---|
| Full Name | Jay Rodriguez |
| ID | 39259 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 70kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players