72 Jaakkola PES 2008
| Name | Jaakkola |
|---|---|
| Full Name | Anssi Jaakkola |
| ID | 35492 |
| Nationality | Finland |
| Club | Siena |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 195cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 50 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
70
Defence
83
Body Balance
62
Stamina
56
Top Speed
61
Acceleration
78
Response
64
Agility
49
Dribble Accuracy
49
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
52
Long Pass Accuracy
56
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
76
Shot Power
40
Shot Technique
47
Free Kick Accuracy
45
Swerve
45
Header
77
Jump
46
Technique
60
Aggression
64
Mentality
75
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Jaakkola |
|---|---|
| Full Name | Anssi Jaakkola |
| ID | 35492 |
| Nationality | Finland |
| Club | Siena |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 195cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 50 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
