63 Jacques Zoua PES 2010
| Name | Jacques Zoua |
|---|---|
| Full Name | Jacques Zoua |
| ID | 40862 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 31 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
30
Defence
77
Body Balance
75
Stamina
81
Top Speed
79
Acceleration
71
Response
76
Agility
73
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
77
Shot Power
69
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
63
Swerve
71
Header
79
Jump
74
Technique
79
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Jacques Zoua |
|---|---|
| Full Name | Jacques Zoua |
| ID | 40862 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 31 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
