68 Jadson PES 2009
| Name | Jadson |
|---|---|
| ID | 30429 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
44
Defence
64
Body Balance
73
Stamina
74
Top Speed
75
Acceleration
73
Response
78
Agility
78
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
79
Shot Power
75
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
81
Swerve
64
Header
74
Jump
83
Technique
70
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Passing
- Centre
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
| Name | Jadson |
|---|---|
| ID | 30429 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
