64 Jairo PES 2008
| Name | Jairo |
|---|---|
| ID | 36871 |
| Nationality | Spain |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
42
Defence
74
Body Balance
76
Stamina
79
Top Speed
76
Acceleration
74
Response
76
Agility
74
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
76
Shot Power
68
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
65
Swerve
71
Header
78
Jump
74
Technique
73
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Jairo |
|---|---|
| ID | 36871 |
| Nationality | Spain |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 28 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
