62 James Sinclair PES 2008
| Name | James Sinclair |
|---|---|
| ID | 32600 |
| Nationality | England |
| Club | Bolton Wanderers |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 37 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
33
Defence
73
Body Balance
78
Stamina
71
Top Speed
76
Acceleration
75
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
75
Shot Power
69
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
58
Swerve
73
Header
76
Jump
74
Technique
79
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | James Sinclair |
|---|---|
| ID | 32600 |
| Nationality | England |
| Club | Bolton Wanderers |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 37 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
