70 Janko PES 2010
| Name | Janko |
|---|---|
| Full Name | Marc Janko |
| ID | 35289 |
| Nationality | Austria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Austria |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 196cm |
| Weight | 83kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
40
Defence
86
Body Balance
77
Stamina
73
Top Speed
68
Acceleration
73
Response
66
Agility
72
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
78
Shot Power
75
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
55
Swerve
84
Header
74
Jump
74
Technique
72
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition
Skills
- Post Player
| Name | Janko |
|---|---|
| Full Name | Marc Janko |
| ID | 35289 |
| Nationality | Austria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Austria |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 196cm |
| Weight | 83kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
