60 Janmaat PES 2009
| Name | Janmaat |
|---|---|
| Full Name | Daryl Janmaat |
| ID | 38036 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
60
Defence
78
Body Balance
75
Stamina
76
Top Speed
71
Acceleration
65
Response
66
Agility
63
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
62
Short Pass Accuracy
60
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
76
Shot Power
53
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
47
Swerve
69
Header
68
Jump
62
Technique
53
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Janmaat |
|---|---|
| Full Name | Daryl Janmaat |
| ID | 38036 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
