67 Janssen PES 2009
| Name | Janssen |
|---|---|
| ID | 31373 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
38
Defence
79
Body Balance
76
Stamina
78
Top Speed
77
Acceleration
77
Response
77
Agility
74
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
76
Shot Power
75
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
63
Swerve
72
Header
76
Jump
73
Technique
81
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
| Name | Janssen |
|---|---|
| ID | 31373 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 19 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
