72 Janssen PES 2009
| Name | Janssen |
|---|---|
| Full Name | Theo Janssen |
| ID | 8021 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | FC Twente |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
64
Defence
83
Body Balance
80
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
75
Response
70
Agility
74
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
84
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
83
Shot Power
70
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
69
Swerve
61
Header
70
Jump
80
Technique
68
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Passing
- Outside of the Boot
| Name | Janssen |
|---|---|
| Full Name | Theo Janssen |
| ID | 8021 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | FC Twente |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
