74 Jason Brown PES 2008
| Name | Jason Brown |
|---|---|
| ID | 32805 |
| Nationality | Wales |
| Club | Blackburn Rovers |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 98kg |
| Shirt Number | 32 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
76
Defence
86
Body Balance
65
Stamina
60
Top Speed
62
Acceleration
82
Response
63
Agility
51
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
52
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
58
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
75
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
40
Swerve
40
Header
80
Jump
46
Technique
61
Aggression
70
Mentality
75
GK Skills
70
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Jason Brown |
|---|---|
| ID | 32805 |
| Nationality | Wales |
| Club | Blackburn Rovers |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 98kg |
| Shirt Number | 32 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
