73 Jaures PES 2008
| Name | Jaures |
|---|---|
| ID | 4260 |
| Nationality | France |
| Club | A.J. Auxerre |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
72
Defence
71
Body Balance
76
Stamina
82
Top Speed
74
Acceleration
69
Response
76
Agility
73
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
79
Shot Power
72
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
67
Swerve
75
Header
79
Jump
74
Technique
67
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Jaures |
|---|---|
| ID | 4260 |
| Nationality | France |
| Club | A.J. Auxerre |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 3 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
