74 Javier Garcia PES 2010
| Name | Javier Garcia |
|---|---|
| Full Name | Javier Hernán García |
| ID | 37506 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
72
Defence
75
Body Balance
60
Stamina
72
Top Speed
73
Acceleration
86
Response
75
Agility
60
Dribble Accuracy
58
Dribble Speed
61
Short Pass Accuracy
60
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
41
Shot Accuracy
75
Shot Power
43
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
50
Swerve
45
Header
84
Jump
59
Technique
65
Aggression
67
Mentality
73
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Javier Garcia |
|---|---|
| Full Name | Javier Hernán García |
| ID | 37506 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 12 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
