78 Jay Seilna PES 2008
| Name | Jay Seilna |
|---|---|
| ID | 98563 |
| Real ID | 33027 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 166cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
52
Defence
70
Body Balance
82
Stamina
84
Top Speed
86
Acceleration
78
Response
87
Agility
83
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
80
Shot Power
74
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
82
Swerve
66
Header
78
Jump
82
Technique
82
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Jay Seilna |
|---|---|
| ID | 98563 |
| Real ID | 33027 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 166cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
