69 Jaylle PES 2008
| Name | Jaylle |
|---|---|
| ID | 98482 |
| Real ID | 32946 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
70
Defence
83
Body Balance
73
Stamina
73
Top Speed
68
Acceleration
72
Response
66
Agility
65
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
74
Shot Power
53
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
53
Swerve
76
Header
73
Jump
64
Technique
55
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Jaylle |
|---|---|
| ID | 98482 |
| Real ID | 32946 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
