67 Jayo PES 2009
| Name | Jayo |
|---|---|
| ID | 1649 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 68kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
73
Defence
64
Body Balance
78
Stamina
70
Top Speed
74
Acceleration
85
Response
79
Agility
72
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
77
Shot Power
62
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
70
Swerve
77
Header
72
Jump
83
Technique
60
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Jayo |
|---|---|
| ID | 1649 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 68kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
