69 Jayranho PES 2008
| Name | Jayranho |
|---|---|
| ID | 100999 |
| Real ID | 35463 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
68
Defence
81
Body Balance
77
Stamina
78
Top Speed
72
Acceleration
68
Response
68
Agility
63
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
63
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
76
Shot Power
55
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
56
Swerve
72
Header
75
Jump
66
Technique
54
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Jayranho |
|---|---|
| ID | 100999 |
| Real ID | 35463 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
