79 Jeanma (Jemal) PES 2010
| Name | Jeanma |
|---|---|
| Real Name | Jemal |
| ID | 106364 |
| Real ID | 40828 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 81kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
73
Defence
78
Body Balance
82
Stamina
77
Top Speed
80
Acceleration
81
Response
72
Agility
78
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
80
Shot Power
65
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
65
Swerve
74
Header
76
Jump
79
Technique
70
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition
Skills
- S08 Slide Tackle
- S09 Covering
- Playmaking
| Name | Jeanma |
|---|---|
| Real Name | Jemal |
| ID | 106364 |
| Real ID | 40828 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 81kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
