73 Jeantoir (J. Boateng) PES 2010
| Name | Jeantoir |
|---|---|
| Real Name | J. Boateng |
| Full Name | Jérôme Boateng |
| ID | 105886 |
| Real ID | 40350 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 90kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
75
Defence
88
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
73
Acceleration
73
Response
72
Agility
75
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
81
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
78
Header
81
Jump
78
Technique
55
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Jeantoir |
|---|---|
| Real Name | J. Boateng |
| Full Name | Jérôme Boateng |
| ID | 105886 |
| Real ID | 40350 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 90kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players