71 Jedinak PES 2010
| Name | Jedinak |
|---|---|
| Full Name | Mile Jedinak |
| ID | 40727 |
| Nationality | Australia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Australia |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 87kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
65
Defence
83
Body Balance
78
Stamina
77
Top Speed
73
Acceleration
77
Response
72
Agility
80
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
81
Shot Power
71
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
73
Swerve
70
Header
75
Jump
78
Technique
71
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Jedinak |
|---|---|
| Full Name | Mile Jedinak |
| ID | 40727 |
| Nationality | Australia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Australia |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 87kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
