82 Jenkom PES 2008
| Name | Jenkom |
|---|---|
| ID | 71899 |
| Real ID | 6363 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 196cm |
| Weight | 96kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
83
Defence
94
Body Balance
55
Stamina
65
Top Speed
65
Acceleration
87
Response
69
Agility
49
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
57
Short Pass Accuracy
54
Short Pass Speed
59
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
89
Shot Power
42
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
42
Swerve
48
Header
76
Jump
51
Technique
56
Aggression
70
Mentality
83
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Jenkom |
|---|---|
| ID | 71899 |
| Real ID | 6363 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 196cm |
| Weight | 96kg |
| Shirt Number | 14 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
