73 Jirjonho (Jorginho) PES 2008
| Name | Jirjonho |
|---|---|
| Real Name | Jorginho |
| ID | 76705 |
| Real ID | 11169 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Brazil |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
70
Defence
71
Body Balance
76
Stamina
81
Top Speed
73
Acceleration
80
Response
76
Agility
78
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
78
Shot Power
72
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
76
Swerve
76
Header
73
Jump
81
Technique
60
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
| Name | Jirjonho |
|---|---|
| Real Name | Jorginho |
| ID | 76705 |
| Real ID | 11169 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Brazil |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 69kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
