72 Jmbarga PES 2009
| Name | Jmbarga |
|---|---|
| ID | 37701 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
75
Body Balance
60
Stamina
65
Top Speed
71
Acceleration
80
Response
76
Agility
53
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
52
Short Pass Speed
53
Long Pass Accuracy
57
Long Pass Speed
41
Shot Accuracy
75
Shot Power
49
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
42
Swerve
40
Header
78
Jump
53
Technique
62
Aggression
68
Mentality
73
GK Skills
68
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Jmbarga |
|---|---|
| ID | 37701 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
